Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Güvenli bir Windowsa Sahip olun

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Güvenli bir Windowsa Sahip olun Empty
MesajKonu: Güvenli bir Windowsa Sahip olun   Güvenli bir Windowsa Sahip olun Icon_minitimeSalı Eyl. 16, 2008 3:19 am

Size anlatacaklarımı yaparsanız hackerların bilgisayarınıza girmesine engel olacaksınız. Bunun için sadece registry ayarlarıyla biraz oynamanız yeterli.
İlk önce registry editoru çalıştırın(Başlat>Çalıştır> regedit yazın). Oradan: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\
Parameters bölümünü bulun. Sayfanın boş bir kısmına sağ tıklayarak yeni 7 tane dword dosyası oluşturun. Bunların adı ve özelliği sırasıyla şöyleİlk önce oluşturulan dosyalara şu adları girin, dosyayı açıp yazdığım değerleri yazın)

1. "TcpMaxDataRetransmission" değeri 2.
2. "SynAttackProtect" değeri 2.
3. "TcpMaxHalfOpen'' değeri 100.
4. "TcpMaxHalfOpenRetried" değeri 80.
5. "EnableDeadGWDetect" değeri 0.
6. "EnablePMTUDiscovery" değeri 0.
7. "KeepAliveTime" değeri 300000.

Sakın yanlışlık yapmayın yoksa işe yaramaz!

Bu işlemleri yaptıktan sonra hackerlar sisteminize giremez. İsterseniz bir deneyin ben denedim. Bu işlemleri yapmadan önce benle aynı modemi kullanan başka bir bilgisayarı denedim, sisteme rahatça girebiliyordu. Ama bunu kurduktan sonra hiçbiri bilgisayarıma giremiyor.
http://turkkontu.yetkinforum.com

Güvenli bir Windowsa Sahip olun
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-